Промотивни материјали пројекта "Култура за Европу, Европа за културу"

28-Dec-2016

"Европа за културу, култура за Европу", назив је пројекта који у оквиру програма прекограничне сарадње Србије и Црне Горе Библиотека „Вук Караџић“ реализује са Установом културе - ЈУ "Ратковићеве вечери поезије" , НВО "Стихом говорим" из Бијелог Поља и Удружењем грађана "Лимски дарови" из Пријепоља.

Циљ овог пројекта из области културе и уметности је допринос повећању квалитета и обима међународне сарадње кроз промоцију концепта интеркултурализма. Пројектом је предвиђено промовисање аутентичних културних вредности како би се представило оно што две државе имају. Планирано је да се спроведу четири велике активности, од којих је прва 46. манифестација "Ратковићеве вечери поезије", а затим четврти фестивал дечије поезије "Краљевство бијелих рада" и штампање књиге "Стихом плус". У Србији ће се одржати велики "Лимски фестивал", уз учешће полимских градова, а биће одржана и регионална конференција културних посленика. У оквиру овог пројекта планирано је да се формира Дигитална библиотека завичајног фонда и да се набави опрема за дигитализацију завичајне грађе. За кориснике 11 пунктова које обилази Инфобус биће организована школа информационих технологија, ECDL обука за младе као и обука грађана за коришћење потенцијала које нуди интернет у савременој комуникацији.

ek1.jpg

ek2.jpg