ОБЈАВЉЕНА КЊИГА "ЛИМСКЕ ПЕСНИЧКЕ ЛУКЕ"

31-Aug-2017

У издању Библиотеке "Вук Караџић" из штампе је изашла књига "Лимске песничке луке". Реч је о зборнику песама који је део пројекта "Култура за Европу, Европа за културу". Пројекат реализује библиотека у сарадњи са Удружењем грађана "Лимски дарови" из Пријепоља и партнерима из Црне Горе - ЈУ "Ратковићеве вечери поезије" и НВО "Стихом говорим" из Бијелог Поља.

У књизи "Лимске песничке луке" , посвећеној Лиму, објављени су радови, углавном песме, 47 аутора. Представљени су песници из свих седам полимских градова, као и литерарни радови ученика основних школа из Пријепоља. Сви они били су учесници "Лимске песничке регате" и Вечери младих "Још нас има поред Лима", програма који су крајем маја 2017. били саставни део Арт фестивала "Лим - водени жиг полимских градова". Књига доноси и блок фотографија са фестивала.
Припрему за објављивање и штампање књиге финансирала је Европска унија.
Зборник песама "Limske pesničke luke" биће промовисан на 47. Ратковићевим вечерима поезије, 5. септембра 2017. у Бијелом Пољу а крајем септембра и у Пријепољу.