Актуелно

13-Nov-2018

ОДРЖАНА ДРУГА „ЛИМСКА ПЕСНИЧКА РЕГАТА: КАД ТЕ ЗОВНЕМ ЗЕЛЕНИ ЛИМЕ"

Манифестацију која се прошле године родила под окриљем Библиотеке „Вук Караџић“ усвојили центри за културу Плава и Бијелог Поља.
У оквиру манифестације Лимска песничка регата“, Библиотека „Вук Караџић“ окупила је прошлог викенда под својим кровом песнике полимских градова из три државе. Овогодишња „Регата“ исплавила је са изворишта Лима, зауставила се у Бијелом Пољу, да би се усидрила у Пријепољу. На сваком одредишту одржан је поетски програм којим су се песници, својим стиховима, још једном одужили реци која их као водена нит нераскидиво спаја. ... више
06-Nov-2018

Лимска песничка регата 2018

Манифестација „Лимска песничка регата“, која окупља песнике и културне посленике из градова Полимља, ове године биће одржана у петак, 9. новембра. Пригодни програми посвећени песништву аутора из полимских градова одржаће се у Плаву и Бијелом Пољу, а учесници песничког каравана зауставиће се и у Библиотеци „Вук Караџић“, где ће се представити пријепољској публици.
Почетак програма у пријепољској библиотеци је у 19.30 ч. Своје стихове казиваће песници из Плава, Андријевице, Берана, Бијелог Поља, Пријепоља и Рудог.
„Лимска песничка регата“, установљена у оквиру програма прекограничне сарадње „Култура за Европу, Европа за културу“, претендује да постане традиционални фестивал, а ово је друга година одржавања манифестације. ... више
29-Oct-2018

"Јавно заговарање у сврху бољег позиционирања библиотека, архива и музеја у заједници" : међународна конференција БАМ 2018

Асоцијација информацијских стручњака – библиотекара, архивиста и музеолога организатор је 10. међународне конференцију БАМ 2018 Европске смјернице за сарадњу библиотека,архива и музеја на тему: Јавно заговарање у сврху бољег позиционирања библиотека, архива и музеја у заједници.
Први дан конференције одржан у Сарајеву у Хисторијском музеју БиХ 26. октобра 2018. године, а други дан у Бугојну 27. октобра 2018. године у Кристалној Сали Опћине Бугојно. ... више
23-Oct-2018

"Јесен" са ученицима ОШ "Владимир Перић Валтер"

Ученици другог разреда Основне школе “Владимир Перић Валтер” са својим учитељима су у петак 19. октобра посетили Дечије одељење Библиотеке. Овом приликом ђаци су се упознали са радом библиотеке, фондом Дечијег одељења, као и могућностима која им се нуде као члановима библиотеке.
Како ученици у оквиру предмета Свет око нас уче о годишњим добима у наставку дружења одржана је презентација на тему “Јесен”. Остварена је дивна срадања са децом тако да очекујемо нова дружења у просторијама библиотеке. ... више
04-Oct-2018

„МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО – ЗА ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА“ : ДЕЧИЈА НЕДЕЉА У БИБЛИОТЕЦИ 1-7. ОКТОБАР 2018. ГОДИНЕ

Дечија недеља која се ове године одржавала под слоганом „МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО – ЗА ОДРАСТАЊЕ БЕЗ НАСИЉА“ обележена је на Дечијем одељењу, у Инфобусу и огранку у Бродареву.
Овогодишњи гост Библиотеке била је књижевница за децу Гордана Малетић, која се у понедељак и уторак дружила са ученицима на Дечијем одељену и у издвојеном одељењу ОШ “Светозар Марковић” Бродарево у Потоку.
Примерено слогану под којим се обележавала Дечија недеља, одржано је више радионица под називом “Препознајмо и спречимо насиље над децом“ са циљем да се деца упознају са појмом насиља, начином његовог препознавања и спречавања. ... више
04-Oct-2018

Књижевни ствараоци из Бања Луке представили своје стваралаштво у Пријепољу

Књижевно вече песника, писаца и издавача из Бања Луке, које је у Библиотеци „Вук Караџић“ у Пријепољу организовао Милешевски културни клуб „Свети Сава“, окупио је синоћ љубитеље писане речи из Пријепоља, Прибоја, Нове Вароши, Пљеваља и Краљева.
Књижевно вече била је прилика за узвратну посету љубитеља писане речи из Бања Луке, где је марта ове године, у просторијама генералног конзулата Републике Србије, Милешевски културни клуб „Свети Сава“ бањалучкој публици представио часопис „Савиндан“. Гостима и пријатељима добродошлицу је пожелео председник Милешевског културног клуба „Свети Сава“ Зоран Малешић. ... више
02-Oct-2018

ПИСАЦ ЗА ДЕЦУ У „ПОТОКУ“: ОВДЕ СЕ КЊИГА НЕ ПОДРАЗУМЕВА, ВЕЋ ЧЕКА

Петнаестак малишана четвороразредне основне школе у бродаревском насељу „Поток“ са две младе учитељице, угостило је данас пријатеље из Библиотеке „Вук Караџић“ и дечју списатељицу Гордану Малетић.
У оквиру обележавања Дечје недеље, са ученицима је одржан час дружења уз приче, песме и загонетке након чега је школа добила једну од књига ауторке Малетић а ученици по један примерак часописа „Журналац“који излази под кровом Библиотеке.
„Ово је за њих прави догађај јер ми као Издвојено одељење матичне школе „Светозар Марковић“ из Бродарева, нисмо у прилици да нас често посећују оваквим поводима, посебно дечји писци, каже учитељица Анела Рондић. ... више