Актуелно

31-Aug-2018

Промоција романа "БОЈА ЗЕМЉЕ" Елведина Незировића

Позивамо Вас да у четвртак, 6. септембра присуствујете промоцији романа "Боја земље" мостарског писца Елведина Незировића.
Елведин Незировић објавио је две књиге поезије, "Бездан" и "Звијер из хотелске собе", те збирку прича "Толико о томе". Добитник је неколико књижевних награда и признања. Живи и ради у Мостару, БиХ.
Роман "Боја земље" објављен је 2016. године у издању београдске "Лагуне". ... више
17-Aug-2018

ЛЕТЊИ ПРОГРАМ ЧИТАЊА

У оквиру летњег програма на дечијем одељењу библиотеке одржана је радионица са децом узраста од 7 до 12 година. Радионица је рађена по роману аутора Уроша Петровића, Мартина велика загонетна авантура, романа у загонеткама који има за циљ да подстиче развој функционалног знања и креативног начина размишљања. Савршене мозгалице, маштовите, забавне и поучне, подстичу децу да заједно са главном јунакињом романа Мартом Смарт учествују у решавању мистериозних препрека и изазова, а решења леже у тачним одговорима на тешко докучиве загонетке. ... више
09-Jul-2018

Библиотеци "Вук Караџић" захвалница за постигнуте резултате у области културе

На свечаној седници Скупштине општине којом је обележен 7. јул, Дан општине Пријепоље, у присуству истакнутих званица, представника привредног и политичког живота, институција и установа, верских заједница, додељене су награде и захвалнице појединцима и установама за постигнуте резултате.
Награда из области културе додељена је дугогодишњем директору Музеја у Пријепољу, Славољубу Пушици који је допринео изузетној афирмацији ове установе, учинивши је значајном не само у локалним, већ и у регионалним и међународним оквирима.
Захвалница општине у области културе припала је Библиотеци «Вук Караџић». У образложењу је наведено да је Библиотека као најстарија институција културе перманентно доприносила развоју библиотечке делатности кроз примену савремених технологија. Захвалницу је у име колектива Библиотеке примила директорка, Садија Хоџић. ... више
07-Jul-2018

"Завичајни рокенрол" у пријепољској библиотеци

Премда су мишљења о томе да ли је рокенрол мртав или не подељена, несумњиво је да рокенрол култура битно утицала на обликовање укуса и ставова бројних генерација. Теми завичајног рокенрола био је посвећен Округли сто завичајних одељења који је пети пут по реду одржан у Библиотеци „Вук Караџић“.
Појединце, музичке бендове који су оставили траг у својим срединама представили су библиотекари завичајних одељења из - Народне библиотеке Србије, Крагујевца, Краљева, Новог Пазара, Пљеваља, Обреновца, Ужица, Старе Пазове, Пријепоља. ... више
05-Jul-2018

ОДРЖАНА ПРОМОЦИЈА „ЖУРНАЛЦА“: ЉУБАВ НА УШЋУ

Љубав „мале шмизле Милешевке и пријепољског лепотана Лима“ нашла се у тексту „Љубав на ушћу“, на насловној страни последњег издања „Журналца“, који је јече промовисан у Библиотеци „Вук Караџић“ у оквиру културних дешавања којима општина обележава свој дан.
Ова кратка прича говори не само о љубави ове две реке већ и оној непресшуној коју мали журналци гаје према свом граду. То су у свој пуноћи исказали у последњем броју који су у целости посветили Пријепољу. ... више
29-Jun-2018

Програм обележавања Дана општине Пријепоље 4-8. јул 2018.

Поводом обележавања 7.јула Дана општине Пријепоље, у Библиотеци "Вук Караџић" ће се у среду, 4. јула, у 13 сати одржати промоција листа "Журналац" са темом "Пријепоље из дечијег угла".
Истим поводом, у петак, 6. јула Библиотека ће бити домаћин стручног скупа завичајних одељења библиотека, музеја, архива Србије са темом "Завичајни рокенрол".... више
28-May-2018

СА ЖУРНАЛЦИМА КРОЗ ПРИЈЕПОЉЕ

Нови, пролећни, двадесет други по реду број Журналца, од прве до последње стране посвећен је – Пријепољу. Мале новине за децу и родитеље можете набавити уз нови нови број листа Полимље који је у продаји од петка 25. маја 2018.
За све читаоце градом шетају чланови редакције – Деина Дјелид, Лана Мандић, Емина Земанић, Марко Мрдаковић, Неда Павловић, Сара Срна, Дарија Чпајак, Дени Гашанин, Матија Рељић и Индира Хаџагић. ... више